Projektas

Tai aukščiausia Palangos miesto savivaldybės ir Kretingos rajono vieta esanti 8km atstumu nuo Baltijos jūros. Teritorijos reljefas išskirtinis, lengvai banguotas, sklypai virš jūros lygio pakyla nuo 21 iki 37 metrų. Nuo vyraujančių pietvakarių-vakarų vėjų saugo esantis maumedynas, pušynas ir eglynas. Kvartalas yra gerokai aukščiau plento Šiauliai-Palanga, taip pat papildomai apsodinama pusės hektaro teritorija kartu su esamu eglynu ir pušynu leis mėgautis ramybe.

Sklypai suprojektuoti pagal vakarinį ir šiaurės vakarinį šlaitus tokiu būdu, jog gyventojai galėtų netrukdomai mėgautis atsiveriančiais vaizdais. Suprojektuotos 6 sklypų juostos sudėliotos taip, jog aukščiau esantiems kaimynams neužstotų vaizdo. Sklypų juostos:

1 juosta - 1-14 sklypai – puikūs vakarinės saulės vaizdai. 8-14 sklypai papildomai turi vaizdą į šalia esantį beržyną, kurį vietos gyventojai vadina „vanagyne“ dėl jame gyvenančių šių retų paukščių.

2 juosta - 15-27 sklypai – suprojektuoti taip, jog 1 juostos sklypai neužstoja vakarinės saulės.

3 juosta - 28-38 sklypai – pradeda vertis šiaurės vakaruose esančių kalvų grožis. Šie sklypai 4-6m aukštesni, nei 1 juostoje esantys sklypai.

4 juosta - 39-46 sklypai – matosi šiaurės vakaruose esančios kalvos ir miškai. Šie sklypai šiek tiek didesni.

5 juosta - 47-52 sklypai – nuostabūs vaizdai, minimalus eismas, papildomai 52 sklypas turi gražų vaizdą ir į rytus.

6 juosta - 53-56 sklypai – aukščiausia vieta, geriausia atvažiuoti ir pamatyti patiems. 53-54 sklypai papildomai turi vaizdą į rytus, o 55-56 dar ir į pietryčiuose esantį maumedyną.

Projekto pietinėje dalyje yra numatytos erdvės ne tik miškui, bet ir žaidimo aikštelėms ar aktyviam sportui. Šalia pietinėje dalyje esančių sklypų (1, 27-28, 46-47 ir 56), iškart už miško, eis naujas dviračių takas, pilnai sujungsiantis Kretingą su Palanga. Specialusis planas jau yra paruoštas, žemė paimta visuomenės poreikiams, tad rekomenduotume įsigyti ir dviračius. Numatytas pėsčiųjų takas tarp 29 ir 45 sklypų, sujungsiantis su mišku ir dviračių taku. Taip pat bus galima pasigrožėti beržynu ir prieiti iki upeliuko tarp 7 ir 8 sklypų arba į šiaurę nuo 14 sklypo užsodintame pušyne.

Nenustebkite pamatę stirnų, kiškių, šernų ar kitų miško žvėrių pro namo langus, – jie, kaip ir pavasarį parskrendantys garniai, dažni svečiai šioje vietoje.

Vieta ir susisiekimas

Be nuosavo transporto, galima naudotis ir viešuoju: autobusų stotelė visiškai šalia. Suprojektuota teritorija yra prie Šiauliai – Palanga kelio, atkarpoje Kretinga – Palanga. Išvažiavimas iš teritorijos yra per Vidgirio gatvę rytuose ir yra saugus – eismą riboja perspėjantys kelio ženklai. Sklypai yra strategiškai patogioje vietoje:

  • Klaipėdos 25 km (pasiekiama per 15–20 min)
  • Iki Palangos 6 km (5–7 min)
  • Iki Kretingos 5 km (5–7 min)

Artimiausia mokykla, darželis bei prekybos centras yra Vydmantuose (1 km), kiek tolėliau – Kretingoje bei Palangoje: mokyklos, gimnazijos, sporto klubai, prekybos centrai. Teritorijos pietinėje dalyje yra įrenginėjamas dviračių takas, sujungsiantis Kretingą ir Palangą (iki esančio dviračių tako Vydmantuose yra apie 1200 m), tai itin svarbu, nes bus žymiai saugiau pasiekti pajūrį, mokyklą ar prekybos centrą dviračiu, riedučiais ar pėstute. Taip pat dviračių takas bus puikus variantas mėgstantiems krosą. Dviračiu pajūrį ir Eurovelo 10, kuris jungia Šventąją–Palangą–Klaipėdą–Nidą, galima pasiekti per 20–25 minutes.

Komunikacijos

Atvažiavimas iki projekto Vidgirio gatve yra asfaltuotu keliu, o vidinis kelias – žvyro dangos kelias. Keliams skirtas plotis yra 12m, iš jų 5.5m važiuojamoji dalis su šlaitais. Kiekvienam sklypui bus atvestas elektros įvadas su dėžute. Papildomai yra suprojektuotos vietos visoms komunikacijoms, jeigu jau nuspręsite jungtis į bendrą vietinį tinklą – vandens gręžinio vieta numatyta esančiame žiede tarp 7, 8, 22 ir 23 sklypų. Taip pat yra numatyta vieta nuotekų valymo įrenginiams šiaurinėje dalyje.

Sklypų dydžiai

Sklypų dydžiai svyruoja nuo 9,9 iki 20,6 arų, tad tikimės, kad rasite tinkamą variantą jaukiems svajonių namams bei poilsio akimirkoms. Sklypai, kurie ribojasi su melioracijos grioviu, turi galimybę padidinti suprojektuotą leistiną užstatymo plotą.

Rezervacija

Kontaktai

MB "KVECIŲ KALVOS"

Įmonės kodas: 303324793

Telefono nr.: +370 652 53000

El. paštas: kveciukalvos@gmail.com

Facebook: Kvecių Kalvos